Reklama

Hobby meteostanice

Pojem hobby meteostanice zahrnuje prístroje, ktoré síce ďaleko presahujú možnosti bežnej domácej meteostanice, ale z dôvodu chýbajúceho prepojenia s PC neumožňujú takú efektívnu správu nazhromaždených dát ako poloprofesionálne meteostanice. Hobby meteostanice sú určené všetkým, ktorí vyžadujú o stave počasia ucelenejšie informácie, ale aj amatérskym meteo-nadšencom.

Hobby meteostanice sa od bežných domácich meteostaníc líšia predovšetkým tým, že sa okrem vonkajšieho snímača dodávajú aj so zrážkomerom a anemometrom (vetromerom) a väčšinou umožňujú aj pripojenie viacerých snímačov na meranie teploty a vzdušnej vlhkosti (dodáva sa však väčšinou len jedno). To však so sebou prináša aj vyššie nároky na zložitosť inštalácie jednotlivých vonkajších elementov. Zatiaľ čo tepelný snímač by mal byť umiestnený v mieste chránenom pred slnkom, anemometer, čiže veterná koruhvička, by mala byť umiestnená na vyvýšenom mieste na voľnom priestranstve (stožiar, strecha, a pod.).

Funkcie hobby meteostanice

Hobby meteostanice okrem bežných údajov o teplote, vlhkosti a tlakovej tendencii informujú aj o smere a rýchlosti vetra. Hlavným dôvodom na zadováženie hobby meteostanice však väčšinou býva meranie dažďových zrážok. Väčšina meteostaníc tak umožňuje sledovanie úhrnu zrážok v dlhodobejšom časovom horizonte (dni, týždne, mesiace), s možnosťou zobrazenia najdaždivejších dni a pod.

Cena Hobby meteostaníc sa pohybuje v rozmedzí 3000 – 4000 Kč, pričom zásadné rozdiely medzi jednotlivými modelmi nepramenia ani tak z funkčnosti, ako skôr z dizajnu a komfortu pri ich užívaní.
Počasie na Váš e-mail

E-maily sú bez reklamy a bez spamuOdhlásiť newsletter

Reklama


Odporučte nás svojim priateľomLunárny kalendár

  • zítra
  • 01.08.
  • 07.08.
  • 15.08.